ćwiczenia z mountainboardem

Trening to podstawa sukcesów w każdej dyscyplinie sportu. Mountainboarding nie jest tego wyjątkiem. Potrzeba wielu godzin ciężkiej pracy, by zdobyć umiejętności pozwalające na płynną, szybką jazdę w zróżnicowanym terenie. Zamiast od razu stawać na deskę i liczyć się z nieuniknionymi wywrotkami, warto najpierw wykonać pewne ćwiczenia, które przygotują nas do jazdy na mountainboardzie. Są one dedykowane także tym, którzy mają doświadczenie w tym sporcie. Można je wykorzystać na przykład na deszczowe dni, gdy nie jesteśmy w stanie zorganizować treningu w terenie.

Pierwsze ćwiczenie ma na celu poprawę równowagi. W tym celu przez około piętnaście minut naprzemiennie stoimy na jednej nodze, wykonując lekkie przysiady. W ten sposób ciężar naszego ciała się zmienia, a my ćwiczymy mięśnie odpowiadające za stabilizację. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia sprawi, że zapomnimy o upadkach na mountainboardzie i zyskamy większą pewność siebie na zjazdach, dzięki czemu staniemy się jeszcze szybsi.

Trening dla osób uprawiających mountainboarding

trening mountainboardinguKolejny trening dla osób jeżdżących na mountainboardzie jest przygotowany z myślą o zwiększeniu elastyczności mięśni. Siadamy na podłodze z nogami wyprostowanymi, a następnie staramy się dotknąć palcami u rąk naszych stóp. Możemy to wzbogacić o inne ćwiczenia rozciągające. Jest to kluczowe w przypadku, kiedy spadamy z deski. Większa elastyczność sprawi, że upadki zamiast skończyć się złamaniem, skończą się zaledwie niegroźnym stłuczeniem.

Ostatnie ćwiczenie również ma na celu zwiększenie naszego bezpieczeństwa podczas jazdy na mountainboardzie. Do jego wykonania będzie już potrzebna sama deska oraz odcinek stromego zbocza. Chodzi o to, by uzyskać jak największą prędkość i w kontrolowany sposób zeskoczyć z deski. Dzięki temu wyćwiczymy technikę bezpiecznego zeskoku w sytuacjach, w których stracimy panowanie nad mountainboardem. Może nas to uratować od złamań i stłuczeń, szczególnie kiedy jeździmy po terenach górzystych. Warto zacząć od niskiej prędkości i sukcesywnie ją zwiększać, by ćwiczenie nie zamieniło się w nieszczęśliwy wypadek.